Wsparcie w trudnych sytuacjach

 
Modlitwa jest dobra na wszystko

Wiesz, że urodzisz chore dziecko? Straciłaś kogoś bliskiego? Choroba zdominowała Twoje życie? Przeżywasz trudności rodzinne lub małżeńskie? Straciłaś pracę? Znalazłaś się w „sytuacji bez wyjścia”? Jest wiele sytuacji, które po ludzku są ciężarem trudnym do udźwignięcia. Ale wtedy szczególnie warto pamiętać, że nie jesteśmy pozostawione same sobie. Zawsze tuż obok jest Jezus Chrystus, który umarł i zmartwychwstał dla nas. Nigdy nie traćmy z oczu prawdziwego celu i sensu naszego życia – zbawienia i życia wiecznego. W trudnych doświadczeniach najlepszym, co możemy zrobić to modlić się.

Modlitwa wstawiennicza, czyli wsparcie modlitewne

Modlitwa osobista to lekarstwo i nadzieja. Nic nie zastąpi osobistego spotkania z Bogiem. Jednak w modlitwie nie musimy być osamotnieni. Możemy zwrócić się z prośbą o wsparcie modlitewne do zgromadzeń, zakonów, wspólnot, które na co dzień modlą się w przekazywanych im intencjach. Swoją pomocą służą m.in.:

 

Msze święte o uzdrowienie i uwolnienie

Udział we mszy o uzdrowienie i uwolnienie może wziąć każdy, a w szczególności osoby, które oddaliły się od Boga, zagubione duchowo, odczuwające samotność, pustkę, doświadczające prześladowań duchowych, pozbawione sił i wiary, cierpiące na choroby fizyczne (w tym szczególnie choroby medycznie nieuleczalne). Ważna jest postawa, z którą przychodzimy na taką mszę – bądźmy gotowi na spotkanie z Jezusem Chrystusem, bez stawiania żadnych warunków.

Msze święte z intencją o uzdrowienie i uwolnienie odbywają się w wielu miejscach w całej Polsce       (i nie tylko). Nasz informator na pewno nie jest kompletny. Aby znaleźć inne miejsca w Twojej okolicy, prosimy o sprawdzanie stron Twojej diecezji.

 

Rozmowa z kapłanem

Kiedy stoisz na rozdrożu, zwróć się do zaufanego księdza gotowego porozmawiać, dać nowe wskazówki duchowe i pokierować Cię. Otwarta i szczera rozmowa zarówno w sensie ludzkim, jak i nadprzyrodzonym może pomóc nabrać nowej perspektywy. Możesz również skorzystać z telefonicznego Pogotowia Duchowego dostępnego 24h na dobę: http://www.pogotowieduchowe.pl/

 

Pomoc psychologiczna – psychologowie z podejściem chrześcijańskim

Jeśli poza modlitwą i szukaniem pomocy u samego Boga, czujesz, że potrzebujesz pomocy ludzkiej w postaci wsparcia psychologicznego, warto poszukać psychologa, który kieruje się Bożym porządkiem świata. Jest to szczególnie istotne we współczesnym świecie, w którym relatywizm moralny jest daleko posunięty i to, co dla jednego będzie normą, dla drugiego będzie patologią i odwrotnie. Warto odwołać się do ugruntowanego chrześcijańskiego systemu wartości.

Pomocne adresy:

 

Winnica Racheli – pomoc po aborcji

Jak poradzić sobie z problemem aborcji, której się dokonało? Często kobiety, które doświadczyły aborcji cierpią przez długie lata, nie rzadko w samotności. Od niedawna mogą szukać pomocy w Winnicy Racheli, czyli duszpasterstwie wychodzącym na przeciw osobom, które uczestniczyły aborcji (nie tylko kobietom, ale również ich partnerom, lekarzom, pielęgniarkom).

Kontakt:

http://www.duszpasterstworodzin.pl/rekolekcje-winnica-racheli.html

winnica.racheli@gmail.com

tel. 796 525 170