Opinie o spotkaniach

Cenię sobie spotkania ze specjalistami

Spotkania dla mam są dla mnie swego rodzaju odskocznia od codziennych obowiązków, których przy zajmowaniu się dziećmi i domem jest całkiem sporo. Cieszę się że mogę wyjść z domu "do ludzi", że oprócz domu, placu zabaw w parku i sklepu, mam miejsce gdzie mogę spotkać się z innymi mamami i porozmawiać nie tylko o typowo przyziemnych sprawach, ale także zadbać o rozwój mojej  duchowości. Dlaczego akurat te spotkania? Spotkania odbywają się w duchu chrześcijańskim, są otoczone modlitwa, co bardzo mi pomaga.

Kontakt z ludźmi o podobnym systemie wartości

Kiedy rodzi się dziecko jesteśmy całą sobą zaangażowane w opiekę na nim. Mijają jednak kolejne tygodnie i zaczyna nam brakować spotkań, rozmów z ludźmi o podobnym systemie wartość, takiego zwyczajnego oddechu.

Trochę wyrwane z rytmu pracy zawodowej, zaczynamy pragnąć zaangażować  się w wartościowe spotkania dla siebie. Najlepiej na miejscu, we własnej dzielnicy i z dzieckiem u boku. Ja tak właśnie miałam. Pragnęłam mieć w tygodniu chwilę dla siebie. Jednocześnie spędzić ją w pożyteczny sposób, żeby wniosła coś dobrogo w moje życie.

Odskocznia od codzienności i rozwój duchowy

Spotkania dla mam są dla mnie swego rodzaju odskocznią od codziennych obowiązków, których przy zajmowaniu się dziećmi i domem jest całkiem sporo. Cieszę się, że mogę wyjść z domu "do ludzi", że oprócz domu, placu zabaw, parku i sklepu, mam miejsce gdzie mogę spotkać się z innymi mamami i porozmawiać nie tylko o typowo przyziemnych sprawach, ale także zadbać o rozwój mojej duchowości. 

Poszerzanie horyzontów i pogłębianie wiary

Spotkania dla mam to rewelacyjny pomysł na poszerzenie horyzontów, poznanie twórczych kobiet i pogłębienie wiary. Bardzo podoba mi się otwarta i radosna atmosfera, która powoduje, że każdy od razu poczuje się jak u siebie. Nikt nie krzywi się na płaczące dziecko, czy spóźnienie.

Zaproszone osoby zaskakują różnorodną wiedzą na temat dzieci i macierzyństwa, planowania czasu, edukacji, żywienia, kosmetologii, zdrowia, a dzieci się bawią.

Dzielenie radości macierzyństwa z innymi mamami

Przychodzę na spotkania dla mam aby urozmaicić mój tydzień - poznać inne mamy i posłuchać co mają ciekawego do powiedzenia. Na spotkaniach można również dowiedzieć się / nauczyć wielu ciekawych rzeczy np pierwszej pomocy :) Dodatkowym atutem tych spotkań jest fakt, że odbywają się w ramach "chrześcijańskich mam" co daje mi poczucie zrozumienia, że dla innych mam świat duchowy jest również ważny tak jak dla mnie. Myślę, że warto przychodzić na spotkania aby móc dzielić radość macierzyństwa z innymi mamami. 

Wymiana doświadczeń, rozwój i wytchnienie

Spotkania dla mam to stały punkt programu w moim zmiennym i nieprzewidywalnym życiu młodej mamy. Umożliwiają mi one kontakt i wymianę doświadczeń z innymi matkami, pozwalają uczyć się od koleżanek starszych stażem (macierzyńskim), ale też dzielić się moimi obserwacjami z "młodszymi" mamami. To także spotkania z ciekawymi gośćmi, dzięki którym poszerzam swoją wiedzę nie tylko z zakresu opieki nad dziećmi czy wychowania, ale również rozwijam się jako kobieta.

Okiem księdza

Co dają mi spotkania dla mam?

Wprawdzie mamą nie jestem, ale podoba mi się sama formuła spotkań. Cieszę się, że młode warszawskie mamy chcą przy parafii nawzajem się wspierać.

Dlaczego tu przychodzę?

Zostałem o to poproszony i z chęcią służę pomocą duchową, prowadzeniem modlitw i przygotowaniem do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czy warto przychodzić na spotkania?